Architekt wnętrz Katowice

Eklektyzm w aranżowaniu wnętrz cechuje się łączeniem stylów, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują. Umiejętność łączenia teoretycznie przypadkowych mebli, dodatków czy tkanin w rękach doświadczonego archiotekta wnętrz pozwala uzyskać niepowtarzalne wnętrza o spójnym charakterze. Podstawą każdej realizacji w stylu eklektycznym jest stosowanie w miarę spójnych kolorów bazowych, dzięki czemu unika się wrażenia chaosu. Najczęściej dobiera się kolory pokrewne o różnych tonacjach, które można przełamać pasującymi do nich kolorami kontrastowymi.

W przedstawionej aranżacji bazę kolorystyczną dla salonu i kuchni tworzy biel wraz z odcieniami beżu. Zastosowano w nim białe, proste i nowoczesne meble, który zostały osadzone na tle industrialnej cegły. Elegancji wnętrzu dodaje kryształowy żyrandol, długie sięgające podłoża zasłony oraz pikowane krzesła charakterystyczne dla mebli w stylu francuskim. W krzesłach zastosowano okucia, które przypominają średniowieczne uchwyty skrzyń podróżnych arystokratów. Ciekawym i nietypowym rozwiązaniem jest tapicerowane, rogowe siedzisko.

Sypialnia utrzymana jest w podobnej tonacji wzbogaconej o odcienie szarości i kolor chabrowy. Zamysłem architektów było nadanie temu wnętrzu elegancji i lekkości. Efekt lekkości osiągnięto poprzez zastosowanie tapety w obłoki oraz lampy której wygląd przywołuje na myśl lekkość piór. Elegancji dodaje pikowane wezgłowie oraz srebrne lampki nocne. Całość sypialni utrzymana jest w nowoczesnym stylu połączonym z elementami stylu francuskiego i stylu hampton.

Białe i proste meble w łazience zostały osadzone na jednoznacznie industrialnym tle betonowych i ceglanych ścian. Nowoczesny charakter łazienki przełamany został elementami w stylu boho, w tym drzwiami typu shutters. Ciekawym elementem łączącym wszystkie te style jest szkło lacobel przedstawiające palmę, które zastosowano na ścianie nad wanną. Architekt wnętrz Katowice -> Karolina Czapla. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą tel. +48 784-008-579

EKLEKTYCZNA ARANŻACJA WNĘTRZ KATOWICE

Styl eklektyczny jest coraz częściej wykorzystywany w aranżacjach wnętrz w Katowicach i nie tylko. Ciężko stworzyć jednoznaczną definicję tego stylu, gdyż nie posiada on stałych wytycznych i założeń. Dwie aranżacje wykonane w tym stylu mogą się zupełnie od siebie różnić, dzięki czemu każda realizacje jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Dzięki wprawnej ręce doświadczonego architekta styl ten pozwala uzyskiwać fascynujące realizacje, poprzez łączenie różnych wzorów, faktur i kolorów. To właśnie unikalność aranżacji wykonanych w tym stylu sprawia, że coraz więcej naszych klientów decyduje się na ten styl.


Mieszkania wykonane w stylu eklektycznym cechuje oryginalność i niepowtarzalność, dzięki czemu najlepiej czują się w nich osoby ceniące swoją indywidualność. Jest to styl niejako bez granic, gdyż jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia architekta. Ważnym elementem realizacji projektów w tym stylu jest znalezienie wspólnego mianownika la wszystkich teoretycznie nie pasujących do siebie elementów wystroju. Z reguły wspólnym mianownikiem jest zastosowanie podobnej palety barw lub motyw przewodni. W omawianej realizacji postawiliśmy na zbliżoną tonację kolorystyczną, dzięki której zespoiliśmy aranżację. Podoba Ci się ta realizacja? Skorzystaj z usługi aranżacji wnętrz w Katowicach jaką oferuje nasza firma. Wykonamy dla Ciebie eklektyczny projekt domu, mieszkania, loftu, gabinetu czy salonu!


styl eklektyczny katowice.jpg


ARANŻACJA KROK PO KROKU


Aranżacja wnętrz w Katowicach, tak jak i w każdym innym miejscu wymaga od architekta dużej kreatywności, ale mimo to odbywa się według przyjętego schematu postępowania. Pierwszym etapem każdej nowej realizacji jest kontakt z klientem. Krok ten pozwala ocenić czy architekta i inwestora łączy chemia, co co z pewnością dobrze wróży współpracy. Po obustronnej decyzji o współpracy architekt przygotowuje propozycję układu funkcjonalnego wg wytycznych klienta. Układ ten obrazuje rozmieszczenie mebli oraz ewentualne propozycje zmiany rozstawu pomieszczeń, dzięki czemu ułątwia proces decyzyjny.

Po uzgodnieniu rozkładu pomieszczeń architekt przygotowuje wizualizację 3D, która za pomocą zdjęć obrazuje jego pomysł na realizację. Etap ten pomaga w dokonywaniu świadomych decyzji przez inwestora, dzięki czemu nie musi wyobrażać sobie jak będą wyglądały przyszłe wnętrza. Następnie architekciwykonują rysunki wykonawcze, które uwzględniają wymiary wyposażenia oraz wskazują miejsca przyłączy hydraulicznych i elektrycznych. Ostatnim krokiem podejmowanym przez wykonawcę realizacj jest zestawienie elementów wyposażenia i koszty użytych materiałów. Nasza firma wykonuje aranżacje wnętrz dla domów, mieszkań, biur, salonów i loftów. Architekt wnętrz Katowice? Karolina Czapla zaprasza do kontaktu → tel.+48 784-008-579