Projektant wnętrz Tychy

Szukasz projektanta wnętrz w Tychach? Jeśli tak to znakomicie trafiłeś, gdyż nasza firma obsługuje Tychy i okolice oferując profesjonalne usługi projektowania wnętrz. Poniżej przedstawiamy projekt jaki został wykonany dla jednego z mieszkańców miasta Tychy. Projekt swym zakresem obejmował parter domu jednopiętrowego, a całość projektu została utrzymana w nowoczesnym, loftowym stylu.

W połączonej kuchni i salonie utrzymaliśmy spójny styl stosując beton oraz dużą ilość elementów drewnianych, z których na pierwszy plan wysuwa się stół jadalny. Został on wykonany z płatu konara dębu i wykonanych na zamówienie skośnych nóg, dzięki czemu jest niepowtarzalnym i długowiecznym elementem wystroju. Ze stołem korespondują meble kuchenne pozbawione uchwytów, dzięki czemu stanowią spójną powierzchnię. Podobny zabieg zastosowano w przedpokoju, w którym drzwi nieznacznie odróżniają się od ścian, co tworzy efekt „ukrytych drzwi”.

Beton architektoniczny zastosowaliśmy na podłodze, ścianach jak i suficie, co bez wątpienia spaja całość projektu. Industrialny, kojarzący się z zimnem beton przełamaliśmy czernią i elementami miedzianymi, dzięki czemu loftowy wystrój nabrał domowego charakteru. W kuchni zastosowaliśmy szklane lampy, w których użyliśmy żarówek o ciepłej tonacji. Ten prosty zabieg pozwolił nam dodatkowo nadać domowego charakteru kuchni, dzięki światłu odbijającemu się od miedzianych elementów, co robi niesamowite wrażenie.

Kominek usytuowaliśmy blisko stołu, w centralnej części połączonych pomieszczeń, co bez wątpienia zachęca by spędzić tu wspólnie czas. Ciekawym rozwiązaniem jakie zastosowaliśmy w tym projekcie, jest utworzenie małej wnęki w której składowane jest drewno kominkowe. Oba pomieszczenia łączą również piękne długie, turkusowe firany, które pozwalają osłonić wnętrze przed wścibskimi sąsiadami. Odsłonięcie firany pozwala na doświetlenie pomieszczenie, dzięki czemu zmniejsza się koszty prowadzenia domu.


Projektowanie wnętrz Tychy


Projektowanie wnętrz w Tychach czy w jakimkolwiek innym miejscu, opiera się na pewnych stałych zasadach, a jedną z nich jest zasada spójności realizacji. W przedstawionym projekcie jego spójność osiągnięto poprzez zastosowanie prostych linii i jednolitych powierzchni. Zarówno kafelki, płyty architektoniczne i inne elementy wyposażenia mają kwadratowy lub prostokątny kształt. Wszystkie meble tworzą jednolitą powierzchnię którą uzyskano unikając stosowania uchwytów. Jak już wspominaliśmy ten sam efekt uzyskaliśmy w przedpokoju, gdzie poziom drzwi został zrównany z poziomem ścian.

Łazienkę utrzymaliśmy w podobnych kolorach do tych które zastosowaliśmy w salonie i kuchni, co jeszcze bardziej spaja całość projektu. Podobnie jak w pozostałych pomieszczeniach użyto prostych czarnych lamp o ciepłej tonacji żarówek oraz dużą ilość drewnianych i czarnych elementów. Ciekawym akcentem kolorystycznym jest złożony z połączonych heksagonów turkusowy grzejnik łazienkowy. Podoba Ci się ten projekt? Skorzystaj z oferty projektowania wnętrz oferowanej przez naszą firmę. Zachęcamy również do sprawdzenia naszych innych realizacj. Projektant wnętrz Tychy → Karolina Czapla tel. +48 784-008-579Lofty Tychy

Nasi projektanci obsługują klientów z Tychów w zakresie projektowania wnętrz ich mieszkań i domów., w tym także projektujemy lofty. Przedstawiony projekt został wykonany z zamysłem nadania mu lekko loftowego charakteru, dzięki czemu spełniły się marzenia właścicieli. Tradycyjne lofty to poprzemysłowe pomieszczenia, które dostosowano do zamieszkania w nich. Obecnie tym mianem określa się również mieszkania i domy o wysokiej i otwartej przestrzeni, w których wykorzystano industrialne elementy wystroju wnętrz. Charakterystycznymi elementami tego stylu są: metalowe elementy wyposażenia, przeszklone ścianki lub industrialne meble. Nasi projektanci wykorzystali w omawianym projekcie ciężkie metalowe nogi stołu oraz miedziane krzesła charakterystyczne dla pracowni ślusarskich. Wykorzystane przez nas prostokątne podwieszane lampy oraz przeszklone lampy z żarówkami edison również korespondują ze stylem loftowym.

W projektowaniu loftów rozróżniane są wersje hard i soft. Hard lofty powstają w poprzemysłowych pomieszczeniach, które przekształcono na powierzchnie komercyjne lub mieszkalne. Wnętrza te charakteryzuje kilka stałych elementów takich jak: surowe i otwarte przestrzenie; dominacja szkła, kamienia i metalu w elementach wystroju; fabrycznym oświetleniem i dużymi przemysłowymi oknami. Soft lofty są to domy wybudowane przez deweloperów, których zamysłem było nadanie im formy stylu przemysłowego. Chciałbyś nadać swojemu mieszkaniu charakter loftowy? Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą!