PROJEKTANT WNĘTRZ GLIWICE
Szukasz projektanta wnętrz w Gliwicach, który profesjonalnie zajmuje się projektowaniem wnętrz? Jeśli tak to znakomicie trafiłeś, gdyż nasza firma obsługuje miasto Gliwice oraz okolice. W przedstawionym projekcie wykonaliśmy całościową przebudowę parteru domu jednopiętrowego, dzięki czemu rodzina zrealizowała swoje marzenia o domu jak z katalogu. Całość projektu utrzymaliśmy w nowoczesnym, loftowym stylu łącząc beton, drewno i akcenty miedziane.
Podłogę parteru domku jednorodzinnego wyłożyliśmy dużymi, gresowymi płytkami (60x60cm) imitującymi beton, które nadają wnętrzu nowoczesnego charakteru. Punktem centralnym salonu jest przytulna, rogowa sofa wykonana z zamszu, która zachęca by w niej odpocząć przy ulubionym serialu. Z zamszową sofą korespondują wykonane z podobnego materiału krzesła znajdujące się przy podłużnym, drewnianym stole, dzięki którym cała rodzina może wspólnie zasiąść do posiłku. Industrialnego charakteru wnętrzu nadaje umieszczony nad sofą wielki, miedziany zegar. Nad stołem zawiesiliśmy trzy kuliste, przezroczyste, szklane lampy, które umożliwiają domownikom korzystanie z komputera przy stole. Ciekawym akcentem kolorystycznym jest obraz zawieszony na czarnej ścianie przy stole, który niewątpliwie nadaje wnętrzu charakteru.
Z prawej strony wiatrołapu umiejscowiliśmy przepierzenie z lameli oddzielające go od kuchni, dzięki czemu przysłoniliśmy blaty robocze nie zamykając przestrzeni. Biel kuchni przełamaliśmy drewnianymi i czarnymi elementami, dzięki którym minimalistyczne pomieszczenie nabrało ciepła i domowego charakteru. Efekt ten wzmocniliśmy miedzianą, walcowatą lampą zawieszoną nad zlewem, dzięki której mocnemu oświetleniu można łatwo ocenić świeżość mytych artykułów spożywczych. Ciekawym elementem kuchennego wystroju są panele 3D znajdujące się na ścianie z oknem, które zwracają uwagę na okno i piekny ogród. Projektant wnętrz Gliwice? Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą!
PROJEKTOWANIE WNĘTRZ GLIWICE - SOFT LOFTY
Obsługujemy klientów z Gliwic w zakresie projektowania wnętrz ich mieszkań i domów. Przedstawiony projekt został wykonany z zamysłem nadania mu lekko loftowego charakteru, dzięki czemu spełniły się marzenia właścicieli. Tradycyjne lofty to poprzemysłowe pomieszczenia, które dostosowano do zamieszkania w nich. Obecnie tym mianem określa się również mieszkania i domy o wysokiej i otwartej przestrzeni, w których wykorzystano industrialne elementy wystroju wnętrz. Charakterystycznymi elementami tego stylu są: drzwi najczęściej wykonane z czarnych metalowych ramek, przeszklonymi ściankami lub meblami industrialnymi. Nasi projektanci wykorzystali drzwi loftowe w kabinie prysznicowej oraz jako front szafy. Innymi wykorzystanymi przez nas elementami charakterystycznymi dla tego stylu są: duży mosiężny zegar, metalowy stolik pomocniczy oraz metalowe nóżki krzeseł.
W projektowaniu loftów rozróżniane są wersje hard i soft. Hard lofty powstają w poprzemysłowych pomieszczeniach, które przekształcono na powierzchnie komercyjne lub mieszkalne. Wnętrza te charakteryzuje kilka stałych elementów takich jak: surowe i otwarte przestrzenie; dominacja szkła, kamienia i metalu w elementach wystroju; fabrycznym oświetleniem i dużymi przemysłowymi oknami. Soft lofty są to domy wybudowane przez deweloperów, których zamysłem było nadanie im formy stylu przemysłowego. Chciałbyś nadać swojemu mieszkaniu charakter loftowy? Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą! Chętnie zaprezentujemy Państwu nasze wszystkie realizację, co z pewnością pomoże podjąć decyzję! Projektowanie wnętrz Gliwice w najlepszym wydaniu –> CZAPLACO.
LOFTY W POLSCE
Moda na lofty dotarła do Polski stosunkowo niedawno, dzięki czemu tego typu mieszkań nie ma u nas tak wiele jak na Zachodzie. Moda tworzenia loftów w Europie ma ponadstuletnią tradycję, gdyż pierwsze tego typu obiekty powstały w Paryżu w XIX wieku. Pierwszy polski loft w wersji hard powstał na terenie naszego województwa w lampiarni Zakładów Górniczo – Hutniczy „Orzeł Biały” pod nazwą „Bolko-Loft”. Kolejny loft, który ma bardziej deweloperski charakter powstał w Łodzi w XIX wiecznej fabryce przędzy Karola Scheiblera. Moda budowy tego typu obiektów rozprzestrzeniła się w całym kraju i wciąż zyskuje na popularności.