Architekt wnętrz Katowice

Eklektyzm w projektowaniu wnętrz cechuje się łączeniem stylów, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują. Umiejętność łączenia teoretycznie przypadkowych mebli, dodatków czy tkanin w rękach doświadczonego projektanta pozwala uzyskać niepowtarzalne wnętrza o spójnym charakterze. Podstawą każdego projekty w stylu eklektycznym jest stosowanie w miarę spójnych kolorów bazowych, dzięki czemu unika się wrażenia chaosu. Najczęściej dobiera się kolory pokrewne o różnych tonacjach, które można przełamać pasującymi do nich kolorami kontrastowymi.

W przedstawionym projekcie bazę kolorystyczną dla salonu i kuchni tworzy biel wraz z odcieniami beżu. Zastosowano w nim białe, proste i nowoczesne meble, który zostały osadzone na tle industrialnej cegły. Elegancji wnętrzu dodaje kryształowy żyrandol, długie sięgające podłoża zasłony oraz pikowane krzesła charakterystyczne dla mebli w stylu francuskim. W krzesłach zastosowano okucia, które przypominają średniowieczne uchwyty skrzyń podróżnych arystokratów. Ciekawym i nietypowym rozwiązaniem jest tapicerowane, rogowe siedzisko.

Sypialnia utrzymana jest w podobnej tonacji wzbogaconej o odcienie szarości i kolor chabrowy. Zamysłem projektodawców było nadanie temu wnętrzu elegancji i lekkości. Efekt lekkości osiągnięto poprzez zastosowanie tapety w obłoki oraz lampy której wygląd przywołuje na myśl lekkość piór. Elegancji dodaje pikowane wezgłowie oraz srebrne lampki nocne. Całość sypialni utrzymana jest w nowoczesnym stylu połączonym z elementami stylu francuskiego i stylu hampton.

Białe i proste meble w łazience zostały osadzone na jednoznacznie industrialnym tle betonowych i ceglanych ścian. Nowoczesny charakter łazienki przełamany został elementami w stylu boho, w tym drzwiami typu shutters. Ciekawym elementem łączącym wszystkie te style jest szkło lacobel przedstawiające palmę, które zastosowano na ścianie nad wanną.